Strona główna Kontakt

Konstancin - rezydencja z basenem

Autor: arch. Bohdan Ufnalewski, arch. Zbigniew Orliński

Konstancin, miasto pięknych ogrodów, okazałych rezydencji i stylowej architektury, w przeciwieństwie do wielu innych miejscowości, które zostały zniszczone w czasie ostatniej wojny i powojennej dewastacji, ocalał i doczekał okresu, w którym wyraźne się stało dążenie do wpisywania nowej architektury w kontekst kulturowy.

Projektując budynek przy ul. Sienkiewicza w Konstancinie autorzy starali się więc wykorzystać elementy i wątki architektury najbliższego sąsiedztwa tj. ulic Batorego, Sienkiewicza i Moniuszki. Domy te to na ogół stylowe wille o klasycyzującej architekturze, przeważnie dwukondygnacyjne, o płaskich dachach przysłoniętych attyką, kolumnowych portykach, wzbogacone wykuszami i loggiami.

Taki charakter ma projektowany budynek pensjonatowo - mieszkalny, obiekt dwukondygnacyjny, podpiwniczony, w kształcie litery "L" pełniący funkcje uzdrowiskowe zlokalizowane w skrzydle północnym oraz mieszkalne w korpusie głównym.

Dom jest dopiero w budowie, na razie przedstawiamy więc tylko szkice koncepcyjne elewacji i fragmenty w stanie surowym. Niebawem pokażemy go w pełnym kształcie.


Powierzchnia użytkowa budynku - 1091 m2

Kubatura - 4194 m3